Askerlik Şubesi Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

by admin

Askerlik Şubesi Saat Kaçta Açılıyor Kapanıyor?

Her Türkiye Cumhuriyeti erkek vatandaşının yapmakla yükümlü olduğu askerlik vazifesi için gerekli işlemlerin gerçekleştirildiği askerlik şubesi, Milli Savunma Bakanlığının Askeralma Teşkilatının en küçük birimidir. Askerlik şubesi 2. Abdülhamit zamanında 1886 yılında kurulmuş olup, günümüzde her ilimizde ve neredeyse her ilçemizde bulunmaktadır. Askerlik şubelerinde askeralma işlemleri, askerlik erteleme işlemleri, tecil işlemleri, terhis sonrası tezkere onayı ve bedelli askerlik gibi sayısız işlem gerçekleştirilmektedir. Askerlik şubesi ülkemizde en kalabalık olan kuruluşların başında gelmekte ve neredeyse basit bir işlemi bile halledebilmek adına saatlerce sıra beklenmektedir. Bu duruma düşmemek için vatandaşlar genel itibariyle şubelere açılış saatleri ve kapanış saatleri vakitlerinde gitmeye gayret ederler. Peki askerlik şubesi saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor, kaça kadar açık? Yazımızın devamında askerlik şubesi çalışma saatleri, askerlik şubesi mesai saatleri ve çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır.

Askerlik Şubesi Açılış Kapanış Saatleri 2022

Askerlik şubeleri hafta içi her gün sabah saat 08:30’da açılmakta ve akşam 17:00’da kapanmaktadır. Askerlik şubeleri ayrıca saat 12:00 ile 13:00 arasında öğle tatili yapmaktadır ve bu süre zarfında da kapalıdır.  Askerlik şubeleri Cumartesi ve Pazar günleri yani hafta sonu da çalışmazlar.

Askerlik Şubeleri Saat Kaçta Açılıyor : Askerlik şubeleri hafta içi her gün sabah saat 08:30’da açılmaktadır.

Askerlik Şubeleri Öğle Arası Ne Zaman : Askerlik şubeleri öğleyin saat 12:00 ile 13:00 arasında tatil yapmakta yani çalışmamaktadırlar.

Askerlik Şubeleri Saat Kaçta Kapanıyor : Askerlik şubeleri hafta içi her gün saat 17:00’da kapanır.

Askerlik Şubeleri Hafta Sonu Açık Mı / Çalışıyor Mu: Askerlik şubeleri hafta sonu hizmet vermezler. Cumartesi ve Pazar günlerinde kapalı durumdadırlar. Bu sebepten dolayı işlemlerinizi hafta içi mesai saatleri içerisinde halletmeniz gerekmektedir.

Askerlik Şubesi Bayramda Açık Mı, Kapalı Mı : Askerlik şubeleri Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve ayrıca 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos, 15 Temmuz ve 1 Ocak gibi resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. İşlemlerinizi belirtmiş olduğumuz hizmet saatleri çerçevesinde çalışma günleri içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Şayet askerlik şubesi çalışma saatleri içerisindeki yoğunluktan sıkıldıysanız, Savunma Bakanlığı tarafından sıra beklememek ve işlemlerinizi kolay bir şekilde halletmek adına yeni bir hizmet çıkarıldı. Bundan böyle askerlik şubelerinden randevu alarak gidip işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Askerlik şubelerinden randevu almak için bir E-Devlet Şifresi sahibi olmanız gerekmektedir. Şifresi bulunmayanlar birkaç dakikalık bir işlemin ardından şifrelerini PTT şubelerinden temin edebilirler. Daha sonra BURADAN E-Devlet sistemine girerek sizden istenilen bilgileri girmenizin ardından sıranızı alabilirsiniz. Unutmayın askerlik şubeleri çalışma saatleri içerisinde oldukça yoğun olmaktadır. Bu şekilde sıra beklemeden işlemlerinizi kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Bu yazımızda Askerlik şubelerinin açılış saatlerikapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz