Fotoğrafçıların Açılış ve Kapanış Saatleri

by admin

Fotoğrafçılar Saat Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor?

Fotoğraf makinesi ile varlıkların görüntülerini filme kaydeden ve görüntülerin karta basımını gerçekleştiren kişilere fotoğrafı diyoruz. Artık her birey cep telefonu gibi aslında birer taşınabilir fotoğraf makinesine sahip olsa da, henüz yaygın olarak bunların basımını gerçekleştiremiyoruz. Bu sebepten dolayı da fotoğrafçıya uğrayarak fotoğraf çıkartmak durumunda kalıyoruz. Gerek askerlik şubesinden, gerek yeni işinizde, gerekse düğününüz için bir fotoğrafçıya ihtiyacınız olabilmektedir. Peki bu fotoğrafçılar sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? Fotoğrafçıların çalışma saatleri, mesai saatleri ile çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında yer almaktadır.

Fotoğrafçıların Çalışma Saatleri 2022

Fotoğraf stüdyoları da birer esnaftırlar. Bu sebepten diğer esnaflar gibi sabah saat 08:00 gibi açılırlar ve akşam da müşteri gelme durumuna göre farklılık gösterse de genel itibariyle saat 20:00 gibi kapanırlar.

Fotoğrafçılar genel itibariyle haftanın her günü açık olmaktadır. Ancak bir kaçı sadece Pazar günleri kapalı durumda bulunurlar. Çünkü düğün, sünnet gibi çekimler hafta sonu yapılır yani o gün hazır elbiseler giyilmişken ve akrabalar toplanmışken fotoğraf çektirilir. Hatta askerler de hafta sonu gelirler. Bu sebepten dolayı Cumartesi ve Pazar günleri de fotoğrafçılar açık olmaktadırlar.

Fotoğrafçılar en yoğun Cumartesi ve Pazar çalışırken diğer günler yani hafta içi daha rahat olurlar. Şayet hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) gitme şansınız varsa, bu günleri tercih etmeniz yoğunluk açısından yararınıza olacaktır.

Fotoğrafçılar Sabah Saat Kaçta Açılıyor : Fotoğrafçılar genel olarak sabah saat 08:00 civarı açılırlar.

Fotoğrafçılar Akşam Saat Kaçta Kapanıyor : Fotoğrafçılar  genellikle akşam saat 20:00 gibi kapanırlar.

Fotoğrafçılar Hafta Sonu Açık Mı / Kapalı Mı : Fotoğrafçılar; Cumartesi ve Pazar günleri yani hafta sonu da hizmet vermektedir.

Fotoğrafçılar Bayramda Açık Mı / Çalışıyor Mu : Fotoğrafçılar; Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda genel itibariyle kapalıdır. Ancak 1 Ocak, 1 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde hizmet verirler.

Bu yazımızda fotoğrafçıların çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz