Kategori

KAMU KURUMLARI

Devlet daireleri, resmi kurum ve kuruluşları, resmi dairelerin, kamu kuruluşlarının, devlet dairesi çalışma saatleri, mesai saatleri ile saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor, kaça kadar açık, öğle arası ne zaman, hafta sonu açık mı, hafta sonu çalışıyor mu, bayramda açık mı gibi detaylı bilgiler bu kategori altındaki haberlerinizde yer almaktadır.

alsancak-dis-hastanesi

Alsancak Diş Hastanesi Mesai Saatleri

Alsancak dispanseri, 1964 yılında Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı açılan hastane ilk önce ilk yardım olarak hizmet vermiş, daha sonra Alsancak dispanseri ve Merkez dispanserinin birleştirilmesiyle İzmir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Alsancak diş hastanesi mesai saatleri, hangi saatler arasındadır ve hangi alanda hizmet vermektedir?

Hizmetleri Nelerdir?

Alsancak Diş hastanesi, ağız ve diş çene cerrahisi, periodontoloji,, ortodonti, pedodonti, restoratif diş ve protetik diş tedavileri alanında uzman doktorları ile hizmet vermektedir. Periapikal röntgen çekimi, tedaviye başlanmadan evvel teşhisin doğru konması için yapılan bir röntgen çekimidir. Tedavi aşamalarından emin olunmak için uygulanır. Protetik tedavi, diş protez tedavisidir. Ağızda eksik olan diş veya dişlerin yerine yapılan protez, hem görsellik hem de sağlık açısından kişinin tüm ihtiyaçlarını karşılar. Protezler, sabit ve hareketli protezler olarak yapılır. İmplantın üzerine de protez uygulanabilir. Diş hastanesinin giriş katında engelli hastalar için düşünülmüş bir engelli bölümü vardır ve bu hastaların tedavilerinin kolay yapılmasın için gereken her şey hazırdır.

Diğer Klinik Hizmetleri Nelerdir?

Pedodonti kısmında 13–14 yaşına kadar olan çocuk hastaların ağız ve diş sağlığı ile ilgili problemlerinin çözüldüğü kısımdır. Bleaching yani diş beyazlatma tedavisi, sigara, çay, kahve lekesi gibi dişlerde kötü görenin ve rahatsız eden diş renginin tonunu birkaç ton açmak için uygulanan bir yöntemdir. Ortodonti ise, üst ve alt çenelerin ve diş bozukluklarının düzeltilmesini sağlayan uygulamadır. İmplant tedavisi ise eksik dişlerin yerine konması için yapılır. Titanyum ve bileşiklerinden oluşan yapay diş kökleridir. İmplant amacı, üzerine kullanabilen dişler yapmaktır. Diş taşı yani tartar, bakteri plağının dişler üzerinde sertleşmesi ile oluşur. Sağlıklı dişler için tartar oluşumu engellenmeli ve dişler tartardan temizlenmelidir.

Mesai Saatleri Hangi Saatlerdir?

Diş hastanesinde poliklinik biriminde mesai saatleri Sabah saat 08.00 ile 12.00, öğle saat 13.00 ile 16.30 arasındadır. Her salı ve perşembe günleri saat 17.00 ve 19.00 saatleri arası mesai dışı muayene uygulaması da yapılan hastanede, MHRS sisteminden randevu alınabilir.

ege-universitesi-ogrenci-isleri

Ege Üniversitesi Öğrenci İşleri Çalışma Saatleri

Ege Üniversitesi ülkemizin önde gelen üniversite kurumlarından biridir. Ülkemizin İzmir ilinde bulunan bu üniversite pek çok bölümde eğitim verme imkânını barındırmaktadır. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Fen – Edebiyat Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Eğitim Fakültesi gibi daha pek çok mesleki ve bilimsel alanda bölümlere ev sahipliği yapan bu üniversite 5 Kasım 1955 tarihinde eğitim ve öğretim hayatına başlamıştır. Ege Üniversitesi de diğer köklü üniversiteler gibi öğrenci işleri departmanı ile öğrencilerinin eğitim hayatlarını ve isteklerini düzenli bir şekilde yoluna sokmada ve yerine getirmede önemli bir rol oynar. Ege üniversitesi öğrenci işleri çalışma saatleri de üniversitenin mesai başlangıcı ve bitişi saatine göre ayarlanmaktadır.

Öğrenci İşlerinin Sorumlulukları

Ege Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, öğrencilerin kayıt sürecinden kayıt sildirme süreçlerine kadar aktif bir rol oynayan üniversite kurumudur. Bu kurum vesilesi ile üniversiteye giriş yapan öğrencilerin çeşitli bilgileri ve belgeleri tasnif edilerek gerekli görüldüğü zamanlarda resmi işlerde kullanılabilir. Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı aynı zamanda öğrencilerin dönem içerisinde edinmek istedikleri bazı bilgilere de ulaşım sağlamalarına yardımcı olmaktadır.

Kurumun Çalışma Saatleri

Ege Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı hafta içi her gün 09.00 – 12.30 ve 13.30 – 17.00 saatleri arasında öğrencilere ihtiyaç duydukları alanlarda hizmet vermektedir. Bu çalışma saatleri hemen hemen her üniversite öğrenci işleri daire başkanlıkları açısından benzerlik gösteren resmi kurum çalışma saatleridir.

Öğrenci İşlerinin Verdiği Belgeler

Ege Üniversitesi Öğrenci İşleri ve diğer üniversitelerin öğrenci işleri başkanlıkları öğrenci belgesinden, Türkçe ve İngilizce transcript belgesine ve diploma ya da geçici mezuniyet belgesi verilmesine kadar gerek duyulan belgelerin toplanmasında önemli bir rol oynamaktadır.

dhmi-mesai-saatleri

DHMİ Mesai Saatleri Nelerdir?

Türkiye’nin havacılık sektöründe en önemli kuruluşlarından birisi olan devlet hava meydanları işletmeleri ekonomik anlamda da yeteri kadar çalışanlarına değer vermesinden birçok kişinin hayali konumundadır. Bu firmaların çalışanlarından birisi olmayı planlayan kişilerin en çok merak ettikleri konu ise dhmi mesai saatleri nelerdir? sorusu olmaktadır. Bu konuda tüm detaylara değinebilmek için şu noktalar hakkında bilgi vermek doğru olacaktır:

Sefer Sayılarına Bağlıdır?

Dhmi ‘nin çalışma saatleri genel itibariyle belli olsa da uçak seferlerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Firma yaz sezonu ve kış sezonu olmak üzere ikili bir saat tarifesi uygulamaktadır. Firma çalışanları için her hafta bir çalışma saatlerini ve kaç saat çalışıldığını gösterir plan açıklanmaktadır. Bu plan üzerinden çalışanların hepsinin de çalışma saati izin günleri ve diğer bazı unsurlar tüm şeffaflığı ile sergilenmektedir.

Her Havaalanı İçin Farklılık Gösterir

Ülkemizde çalışma saatleri her havalimanı için farklılık göstermektedir. Genelde 2 3 şehirden uçak gelen alanlarda tek vardiya varken İstanbul Ankara gibi metropol şehirlerde her an hava trafiği akışı sağlanmasından mesai vardiya ile belirlenmiş ve yine kişilerin işe giriş çıkış zamanları bir plan dahilinde olmuştur.

Çalışma Saatleri Esnektir

Dhmi’nin çalışma saatleri genel anlamda esnektir. Özellikle hac ve umre zamanlarında uçak ile yapılan seyahatler bir hayli artmasından dolayı bu dönemlerde olağanüstü bir mesai akışı mevcuttur. Bu gibi ek sefer koyulması halinde çalışanlarda ek mesai durumunda kalmakta ve çalışma saatleri esneme göstermektedir. Ancak bu durumda yine yoğun ve çok nüfuslu kentlerde daha sık rastlanmaktadır. Büyükşehirlerde bu tarz birleşme veya toplanma merkezleri olmasından dolayı bu havaalanlarında çalışan kişiler daha fazla iş yüküne ve mesaiye maruz kalmaktadır.

valilik-calisma-saatleri-nelerdir

Valilik Çalışma Saatleri

Her ilin idari amirinin bulunduğu ve o ilin önemli birçok işleminin yapıldığı devlet kurumu olan valilik çalışma saatleri birçok kişi tarafından merak ediliyor. Bir devlet kurumu olmasına rağmen 8-5 kavramının dışında hizmet veren valiliklerde mesai saatler 08:30’da başlayıp 17:30 da bitmektedir. Bu mesai saatleri dışında gidenlere herhangi bir hizmet vermeyen valilik resmi bir yer olmasından dolayı çalışma saatleri kavramına oldukça büyük önem verilen bir kurumdur.

Öğle Tatili Ne Zaman?

Ülkemizde birçok kişinin yaşamlarını geçirmek için çalışmak zorunda olması ve çalışma süresi içerisinde yapılması gereken işleri için valiliğe gidememeleri nedeni ile valiliklerin ne zaman öğle arası izni yaptıkları da önemlidir. Vatandaşların bu ihtiyaçlarını gidermek için personellerine diğer devlet kurumlarından farklı öğle tatili uygulaması yapan valilik öğle tatili 12:30-13:30 arasıdır. Bu saat aralığında valiliklerde işlemlerini yapmak isteyenler herhangi bir hizmet alamazlar

Valilik Hafta Sonları Hizmet Veriyor mu?

Vatandaşların illerde yaşadıkları sorunları bildirebilecekleri en üst kurum olan Valiliklerin anlık olarak yaşanılan sorunlarda hafta sonu hizmet verip vermediği araştırılmaktadır. Bu araştırmaların sonucu ise diğer devlet kurumları ile aynı olarak valilikler cumartesi ve pazar günleri hizmet vermemektedir. Son olarak cuma günü 17:30’da hizmeti sona erdiren valilik pazartesi 08:30 itibari ile de hizmet vermeye devam etmektedir.

Valilik Resmi ve Milli Tatillerde Açık mı?

Ülkemizin tarihi açısından çok önemli olan 30 Ağustos, 23 Nisan, 1 Ocak, 19 Mayıs, 15 Temmuz ve 29 ekim günlerinde kapalı olan valilikler Ramazan bayramı ve Kurban bayramı gibi dini bayramlarda da hizmet vermemektedir. Bu tatil günleri dönüşünün hangi gün olduğuna bağlı olarak valilikler yine 08:30 itibari ile hizmet vermeye başlamaktadırlar.

sakarya-il-kutuphanesi

Sakarya İl Kütüphanesi Çalışma Saatleri

Halkın yoğun isteği üzerine 5 Ocak 1958 tarihinde kurulmasına karar verilen ancak 20 Ekim 1958 tarihinde Sakarya Umumi Kütüphanesi adı ile hizmete açılan Sakarya İl Kütüphanesi uzun yıllar Adapazarı’nda bir parkın içinde bulunan eski posta idaresi binasında hizmet vermiştir. Kütüphane, yeni binasına 28 Kasım 1979 tarihinde binanın inşaatı tamamlanmadan taşınmış, binanın inşaatı 17 Nisan 1980 tarihinde bitmiştir. Her yaştan vatandaşın üye olabildiği kütüphaneye sadece kimlik kartı ile müracaat etmek yeterlidir. Bir seferde en fazla 3 kitap ödünç alınabilmektedir. Ödünç alınan kitaplar 15 gün içinde iade edilmelidir.  Sakarya İl Kütüphanesi Çalışma Saatleri sabah 08.30 ve akşam 22.00 arasıdır. Öğle tatili 13.00-14.00 arasıdır. Pazar günleri, bayram ve resmi tatil günleri kapalı olan Kütüphane pazartesiden cumartesi gününe kadar haftanın 6 günü hizmet vermektedir. Sadece cumartesi günleri kapanış saati akşam 19.00’dur.

Kütüphanedeki Salonların Çalışma Saatleri

Kütüphanenin farklı salonları vardır. Bu salonların da farklı çalışma saatleri vardır.

  • Üyelik İşlemleri 08.30-19.00 arası
  • Ödünç Verme Salonu 08.30-1900 arası
  • Çocuk Bölümü 08.30-19.00 arası
  • Araştırma Salonu 08.30-17.30 arası
  • Kamu İnternet Salonu 08.30-17.30 arası
  • Süreli Yayınlar 08.30-17.30 arası
  • Serbest Çalışma Salonu 08.30-22.00 arası

Eve Teslim Kitap

Evlerinden çıkmaları mümkün olmayan hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlar 0 264 277 36 69 nolu telefonla veya kutuphane54@kultur.gov.tr internet adresinden Kütüphaneye ulaşarak istedikleri kitabı bildirdiklerinde bu kitap posta görevlisi ile bir poşet içinde istedikleri adrese gönderilir. Kitap aynı şekilde kütüphaneye geri gönderilir. İstenilen kitap kütüphanede yoksa diğer kütüphanelerden temin edilerek gönderilir. Bu hizmetle, hayatlarını eve bağımlı geçiren vatandaşların da kütüphane hizmetlerinden faydalanarak okuma zevkini tatmaları, toplumsal hayata katılmaları amaçlanmaktadır.

Toplum Sağlığı Merkezi çalışma saatleri

Toplum Sağlığı Merkezi (TSM) Çalışma ve Mesai Saatleri

Toplum Sağlık Merkezi (TSM) sağlık reformundan sonra ortaya çıkmış olan sağlık kuruluşlarıdır. Toplum Sağlık Merkezi (TSM) çalışma saatleri, mesai saatleri, sabah saat kaçta açılır, akşam saat kaçta kapanır, saat kaça kadar açıktır ile çalışma saatleri ve mesai saatleri hakkında bilgiler yazımız devamındadır.

İSPARK çalışma saatleri

İSPARK Çalışma ve Mesai Saatleri

Bu yazımızda İSPARK çalışma saatleri ve mesai saatleri ile açılış kapanış saati, sabah saat kaçta açılır, akşam saat kaçta kapanır, kaça kadar açıktır detaylı olarak anlattık.

İSU çalışma saatleri

İSU Çalışma ve Mesai Saatleri

İSU, İzmit ( Kocaeli ) ilimizde hizmet vermekte olan bir kamu kuruluşudur. Peki İSU sabah saat kaçta açılır, akşam saat kaçta kapanır, kaça kadar açıktır, çalışma saatleri, mesai saatleri ile açılış kapanış saati hakkında bilgiler yazımız devamında.

EMO çalışma saatleri

EMO Çalışma ve Mesai Saatleri

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) çalışma saatleri, mesai saatleri, sabah saat kaçta açılır, akşam saat kaçta kapanır, kaça kadar açıktır, açılış kapanış saati, Cumartesi ve Pazar hafta sonu bayramda açık mı, kapalı mı gibi konularda detaylı bilgiler yazımız devamında.

Koski çalışma saatleri

KOSKİ Çalışma ve Mesai Saatleri

KOSKİ, Konya ilimizde vatandaşlarımızın temiz su ihtiyacını karşılamakla görevli olan kuruluştur. Peki KOSKİ sabah saat kaçta açılır, akşam saat kaçta kapanır, kaça kadar açıktır ile çalışma saatleri, mesai saatleri, açılış kapanış saati hakkında bilgiler yazımız devamındadır.