ÖSYM Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

by admin

ÖSYM Başvuru Merkezleri Açılış Kapanış Saatleri 2022

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, kısaca ÖSYM, yükseköğretim programlarına girmek için başvuran adaylar arasından, başarılı olma olasılıkları diğerlerinden daha yüksek olanları seçerek bu programlara yerleştirmek amacı ile kurulmuş olan devlet kurumudur. ÖSYM; KPSS, ALES, DGS, LYS, YGS, YDS, DUS, KPDS, İSG, TUS gibi sınavları düzenlemekle görevlidir. Adaylar, tüm bu sınavlara İnternet üzerinden başvuru yapabildiği gibi ÖSYM büroları vasıtası ile de başvurabilirler. Sınav dönemlerinde ÖSYM büroları oldukça yoğundur. Bu sebepten dolayı sınavlara başvuru yapmak, bilgilerini güncellemek isteyen adaylar ÖSYM başvuru merkezlerinin açılış saatleri ve kapanış saatleri yakınlarında giderek sıra beklememek istemektedirler. Peki ÖSYM büroları sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, kaça kadar açık? ÖSYM bürolarının çalışma saatleri, mesai saatleri ve çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı hakkında detaylı bilgiler haberimiz devamında yer almaktadır.

ÖSYM Büroları Çalışma Saatleri 2022

ÖSYM büroları sabah saat 08:30’da açılmakta ve akşam saat 17:00’de kapanmaktadır. Ayrıca ÖSYM başvuru merkezleri saat 12:30 ile 13:30 arasında da öğle arası sebebi ile 1 saatlik süre boyunca kapalıdır.

ÖSYM Saat Kaçta Açılıyor : ÖSYM başvuru merkezleri sabah saat 08:30’da hizmet vermeye başlamaktadır.

ÖSYM Saat Kaçta Kapanıyor : ÖSYM büroları akşam saat 17:00’ye kadar hizmet verir.

ÖSYM Öğle Arası Ne Zaman : ÖSYM büroları saat 12:30 ile 13:30 arasında öğle tatili sebebi ile 1 saat kapalıdır.

ÖSYM Hafta Sonu Açık Mı / Kapalı Mı : ÖSYM, Cumartesi ve Pazar günleri yani hafta sonu çalışmamaktadır. Ancak bu konuda istisnai bir durum söz konusudur. Başvuruların yoğun olduğu çeşitli sınav dönemlerinde ÖSYM, yapmış olduğu açıklamalar ile çok sefer ÖSYM bürolarını hafta sonu da açmayı tercih etmiştir. Bu duyuruları takip etmek için bizleri sosyal ağlardan takip edebilirsiniz.

ÖSYM Bayramda Açık Mı / Çalışıyor Mu : ÖSYM başvuru merkezleri, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve ayrıca 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos, 15 Temmuz ve 1 Ocak gibi resmi tatil günlerinde çalışmamaktadır. Ancak arefe günlerinde ÖSYM hizmet vermektedir.

ÖSYM Çağrı Merkezi Çalışma Saatleri : ÖSYM çağrı merkezi telefon numarası olan “444 67 96 ” 7 gün 24 saat boyunca hizmet vermektedir.

Bu yazımızda ÖSYM çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden ve ayrıca kurumun çağrı merkezi telefon numarası olan “444 67 96” üzerinden dile getirebilirsiniz.

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz